7.11.19

Медіаграмотність

Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік.
Для освітян ці процеси важливі ще й тим, що наші учні подекуди знають про сучасні інформаційні технології більше за своїх вчителів.
Саме тому медіаосвіта освітянської спільноти надзвичайно важлива.
Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа. І не тільки самим вміти, але й вчити цьому наших дітей. 
Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності. 
Курс містить багато корисних інструментів, які можна використовувати для формування позитивного іміджу закладу освіти, у процесі спілкування з медіа та ефективного використання медіаресурсів у освітньому процесі. 
Ми дізнаємося: 
Що таке медіа і як вони на нас впливають? 
Хто така медіаграмотна людина? 
Які психологічні засади медіаграмотності? 
Як убезпечити себе та дітей в інтернеті? 
Як захистити дітей від кібербулінгу? 
У чому полягають завдання медіаосвіти у школі? 
Який світовий та український досвід медіаосвіти можна використати? 
Як спілкуватися із журналістами та давати інтерв’ю? 
Як шкільні проблеми та їх вирішення може працювати на формування позитивного іміджу закладу освіти? 
Як освітянам використовувати можливості медіа для професійної діяльності? 
В основу курсу покладені матеріали численних лекцій, семінарів, майстер-класів та тренінгів з медіаосвіти, які автори курсу понад 10 років створювали та проводили для учнів та освітян. 

питання медіаграмотності




Питання медіаграмотності в Україні набуває все більшої актуальності, а потреба населення у критичному мисленні проявляється все виразніше. Та мало хто знає, що Україна — одна з небагатьох пострадянських країн, де не лише громадський сектор, але й держава робить певні кроки в напрямі медіаосвіти. Кроки ці, щоправда, недостатньо координовані і традиційно з майже нульовим фінансуванням. Однак завдяки ентузіазму й мотивації великої кількості педагогів процес упровадження медіаосвіти рухається.



Картинки по запросу малюнки по медіаосвітиЦього року Міністерство освіти та науки затвердило всеукраїнський експеримент із медіаосвіти на 2017–2022